top of page

Well-being of Immigrants with A minority backgrouNd 

Náš tým výzkumníků, podporovaný Masarykovou univerzitou v Brně a norskou organizací Skeiv Verden, se věnuje zkoumání situace ukrajinských a slovenských LGBTQ+ lidí, kteří v současné době pobývají v České republice. Zkoumáme jejich každodenní problémy, well-being, integrační procesy a zacházení ze strany státu. Projekt je financován z EEA/Norských fondů.

Hledáme LGBTQ+ lidi z Ukrajiny žijící v Čechách. Chceme se dozvědět více o jejich situaci, zkušenostech a životě. Pokud máte zájem s námi sdílet váš příběh, prosím kontaktujte nás. 

 

Budeme velmi vděční, pokud vyplníte i tento dotazník týkající se zdraví a integrace:

od ledna 2024

Duhová vlajka

Projekty

Mezi naše minulé projekty patří hudební skladby a produkce, vzdělávací projekty a festival Jiný Pohled/Queer Eye

růže
sport, lgbtq+
sport, lgbtq+

Sportovní akce

pro queer ženy

Jednou z našich aktivit je i podpora zdraví a duševní pohody (zvláště žen a minorit) pomocí sportu. Máme za sebou organizaci mnoha workshopů, turnajů, společných výjezdů do hor, kulinářských aktivit, atd. Naše akce jsou otevřené pro všechny, organizují se přes sociální sítě (náš facebook Queer Eye), spřátelené weby a na přímé pozvání.

2015 - současnost

Propojený

Katarzia, TEZA feat. Jan Cina, Blanche, Ridina Ahmed, MeowLau, Val

červen 2023

Známí čeští a slovenští hudebníci/ce vydali píseň na podporu LGBTQ+ komunity. Píseň vznikla na památku  zavražděných mladíků Juraje a Matúše v bratislavském klubu Tepláreň.  Tímto projektem chtějí jeho tvůrci napomoci růstu respektu a empatie na Slovensku a zároveň vzkázat LGBTQ+ a dalším “minoritním” komunitám u nás i ve světě, že je
nenecháme žít ve strachu.

Projekt byl realizován za podpory OSA (Ochranný svaz autorský). 

Credits:

Hudba & Text: TEZA, Blanche

Mix: Nic Coolidge

Mastering: Caduceus Mastering

Zpěv: Katarzia, TEZA, Ridina Ahmedová, Blanche, Jan Cina, Val Vlková

Jídlo na ledě

Healthy Eating:

Utopia or a Contemporary Must 

Projekt byl realizován za podpory EEA/Norských fondů Blankou Maderovou, Gun Roos, Ewou Grigar a dalšími členy (organizací Reskata z.s. a SIFO na OsloMet univerzitě). Jedním z podnětů byl i růst obezity v ČR (oproti Norsku, kde byl růst zastaven). 3 lidé z ČR a 2 lidé z Norska se věnovali sociologickému výzkumu vztahu slazení a emocí u univerzitních studentů, srovnání norské a české kultury ve vztahu k jídlu, emocím, duševní pohodě a zdraví. Společně zorganizoval několik workshopů a 2 konference, plus napsali odborné i popularizační články (viz www.reskata.cz). 

říjen 2020 - březen 2022

Základy vzdělávání v oblasti kultury a demokracie

pro osoby s udělenou mezinárodní ochranou formou azylu nebo doplňkové ochrany

Několik členů Jiného Pohledu pro MŠMT vytvořilo a realizovalo vzdělávací program pro cizince a osoby s azylem či doplňkovou ochranou (Základy vzdělávání v české kultuře, demokracii a jazyce pro cizince). Blanka Maderová, PhD. projekt vedla, další členové a členky pomáhali vylepšovat metodologii a kurzy i učili. 

Výstupem byla metodologie a výuka českého jazyka a české kultury a demokracie pro cizince/ky (2 měsíční kurzy), školení lektorů/rek v metodologii a práci s interaktivními učebními pomůckami (videa, obrázky, komiksy, hry, tabulky), výroba učebnice v ČJ a dalších 3 jazycích. Spolupráce s eventovou Agenturou Xact.

prosinec 2016 - prosinec 2018

ruce
vzdělávání, škola, výuka
růže
koncert, festival
queer eye logo

QUEER EYE

LGBTQ+ music festival 

Edukační dílny, organizace koncertů, debat a dalšch aktivit v rámci Festivalu Jiný Pohled/Queer Eye. Cílem festivalu je podpořit primárně ženy - umělkyně a performerky, nebinární osoby, přednášející, LGBTQ+ muzikantky z mezinárodního prostředí a další. Během festivalu se vždy vytvoří nové spolupráce, přátelství, komunity a další projekty. 

2010 - 2019

bottom of page